Історія

                     Спортивний клуб "Чайка"

Історична довідка

Спортивний клуб «Чайка» був заснований у 1976 році в селі Петропавлівська Боргащівка (Києво-Святошинський район, Київська область). Саме в цьому році клуб почав виступати у першості района, представляючи Дослідно-експериментальний завод ЦК ДТСААФ в селі Чайки. Звідси походить і назва команди – «Чайка».

На протязі тридцяти років «Чайка» зі змінним успіхом грала у першості району. Значні зміни у колективі відбулись наприкінці нульових років, коли Президентом клубу став Олександр Петрович Нігруца. Саме з його приходом перед «Чайкою» були поставлені амбітні цілі. Перший успіх прийшов у 2010 році – команда стала фіналістом Кубку Києво-Святошинського району. Наступного року «Чайка» повторила досягнення в районі і розпочала виступ у чемпіонаті Київської області, де з першого разу стала срібним призером. В 2012 і 2013 р.р. команда знову перебуває серед призерів Київщини.

chayk

В 2013 році до «Чайки» приходить перший всеукраїнський успіх. Клуб виграє Кубок України серед аматорів, та отримує право наступного року виступити в Кубку України серед професійних команд. Дебют відбувся 6 серпня 2014 року.

Наступне досягнення – перемога у чемпіонаті Київської області (2015 рік). За два роки «Чайка» вдруге виграє Кубок України ААФУ і стає бронзовим призером чемпіонату України серед аматорів.

1498490786_DSC_0814

У 2018 році клуб отримав атестат професійної команди і дебютував у Другій лізі ПФЛ. Перша гра на професійному рівні відбулась у Чернівцях проти місцевої «Буковини», де «Чайка» здобула переконливу перемогу з рахунком 3:0.

Сезон 2018/2019 у Другій лізі «Чайка» закінчила на 8 місці Групи «А» серед 10 команд. У жовтні 2018 року команду очолив Тарас Іванович Ільницький, який тренує команду на теперішній час. Дебют коуча відбувся у Тернополі, де «Чайка» поступилася з рахунком 0:2.

В сезоні 2019/2020 років команда зайняла 7 місце Групи «А» у чемпіонаті України серед команд Другої ліги.