Нива

Нива

ФК «Нива» — український футбольний клуб, заснований 1980 року. Представляє у районних та обласних змаганнях село Бузова Бучанського району Київської області.
Заснований навесні 1980 року за ініціативи інженера радгоспу «Бузівський» — Крижевського Василя Володимировича, який на той час був спортінструктуром на громадських засадах. Футбольний актив складався з місцевих аграріїв. Ініціатива була підтримана керівництвом радгоспу, лише постало питання, яку назву дати команді. Обрали назву для клуба — «Нива» на противагу варіанту з «Колосом».
Команда декілька разів припиняла своє існування, особливо довгим був період відсутності з 2009 року по 2017 рік у зв’язку з реконструкцією «Шкільного» стадіону.

Відновлення клубу

З вересня 2019 року президентом клубу став Ефендієв О.

З. У 2020 році було побудовано свою базу та стадіон. Після 12-ти річної перерви клуб повернувся на рівень обласних змагань (кубок області). У короткі терміни (шість місяців) був побудований домашній стадіон «Бузова Арена» (який зараз проходить процедуру реконструкції та матиме після неї місткість у 600+ місць) та спортивна база в центрі села. У найближчих планах — побудова другої частини спортивної бази із спортзалом та кабінетами для відновлення футболістів.З моменту свого існування команда виступала в першості Києво-Святошинського району, але один сезон 2008 року провела в рамках обласного чемпіонату Київської області, де виборола срібні нагороди і стала віце-чемпіоном Київської області.

В 2020-ому році до складу повернулись відомі виконавці Віталій Ємельянов та Василь Коропецький, які раніше захищали кольори «Ниви».

У 2021-ому році в чемпіонаті Київської області отримали особисті визнання гравці команди:
«Найкращий оборонець» – Анатолій Таран;
«Найкращий гравець» – Євген Миколаюк;
«Князь стрільців» (найкращий бомбардир) – Іван Сомов;
«Найкращий тренер» – Сергій Карпенко.

Дебют на всеукраїнському аматорському рівні  відбувся у вересні 2020-ого в кубку ААФУ.
А 2021-ого команда вже дебютувала в чемпіонаті (на момент повномасштабної війни) йшла на першому місці у своїй групі.

Команда має свій фанатський рух під назвою «UBN» (Ultras Buzivchany Nyvy), який було створено в липні 2020-ого року. У фанатському русі налічується близько 80-100 фанатів.

Досягнення:

2008 рік:
–    Срібний призер Чемпіоната Київської області;

2020 рік:
–    Чемпіон Чемпіоната Києво-Святошинського району;

2020, 2021:
–    Фіналіст Меморіала Чанових;

–    Двічі чвертьфіналіст Кубка України серед аматорів;

2021 рік:
–    Перший переможець Дмитрівської ОТГ 2021;

–    Фіналіст Меморіалу Чанових

–    Фіналіст Меморіалу Щанова;

–    Переможець Меморіала Миколи Кірсанова ;

–    Володар Кубку Київської області ;

–    Переможець Вищої ліги Київської області ;

–    Володар Суперкубку Київської області .