Грає не лише в футбол, а й на піаніно: позафутбольне захоплення захисника СК «Чайка» Михайла Цебро

Матеріал від sportarena.com. Поговорили із професіональним футболістом, який навчився грати на клавішних без сольфеджіо та музичної школи

Так починали свою кар’єру чимало рокерів і джазменів: без дорогих репетиторів чи музичних шкіл із дитинства, зате в своє задоволення і суто на слух.

Захисник друголігової Чайки із пристоличної Петропавлівської Борщагівки Михайло Цебро добре відомий у змаганнях ПФЛ. Але мало хто знає про особливе захоплення професіонального футболіста: Міша сам навчився грати на піаніно, і зараз в соцмережах періодично викладає вивчені на слух музичні композиції.

Репертуар футболіста немалий: а під відео з записами багато лайків і запевнень, що, коли зав’яже зі спортом, Михайло Цебро спокійно знайде себе в музиці. Ми розпитали його, як він захопився музикою, чи нормально це хобі сприйняли одноклубники і що найчастіше просять зіграти одноклубники.

– Років 7 назад я сів за піаніно, знайшов відео і почав грати, – просто й скромно почав бесіду Михайло.

– Тобто ви не знаєте нотної грамоти?

– Ні, не знаю.

– А як ви підбираєте мелодії – на слух?

– Зараз допомагають відео-уроки. Дивлюся, на які клавіші потрібно натискати, і тисну на них. Це все заучую і в підсумку за якийсь час можу зіграти.

– Скільки мелодій у вас в репертуарі?

– Якщо чесно, я не завчаю багато. Одну вивчив – зіграв. Якщо так на пам’ять, то, напевно, кілька мелодій знаю, а так потрібно все повторювати.

– Зрозуміло. Скільки саме – можна підрахувати у вас в Інстаграмі🙂 А наскільки ви просунулися у плані вивчення музики? Хочете підтягнути сольфеджіо, може, освоїти якісь інші інструменти?

– Ні, це все для себе. Я не ганяюся за якимось покращенням, все для себе.

– Яка найбільша аудиторія, перед якою грали?

– Напевно, тільки рідні люди.

– У команді знають, що ви граєте?

– Так, знають. Ставляться по-різному, деяким подобається. Одного разу я грав в МФК Миколаїв, ми їздили в Черкаси і там було піаніно. Зіграв. Це, напевно, і була моя найбільша аудиторія🙂

– Що футболісти люблять послухати? Яку музику просять виконати чи награти?

– “Мурку”. Її постійно просять. Тільки що – відразу “Мурка”.

– У вас багато мелодій, зіграних по фільмах. Це ваші улюблені фільми, які зачепили, та які захотілося таким чином згадати?

– Так, я вивчив мелодію з фільму “1+1”. Скоріше за все, це перша мелодія, яку я підучив і навчився сам виконувати. Подобався фільм та мелодія, тому так вирішив спробувати.

– Які, в основному, коментарі у вас в Інстаграмі? Чи є якісь поради стосовно музичної сторони діла? Чи бували справжні професіональні музиканти та що вони про вас говорять?

– В мене є знайомий – Ігор Грохоцький з “Голосу країни”, музикант, який колись був футболістом. Він мене хвалив – його думка, як людини музики, дуже важлива. А так, звичайно, пишуть “молодець”, тому що це незвично – футбол і піаніно. Непоєднувані речі, як усі думають.

– Бувають футболісти, які теж володіють музичними навиками, але далеко не всі в цьому зізнаються колективу, тому що починається “травля” та різні “підколи”. У вас у командах бували такі моменти чи, в принципі, все по-доброму?

– Ні, все по-доброму. Все в нормальному режимі, ніхто не травить.

– Свою музику не хочеться робити? Як колишні футболісти клубів ПФЛ Антон Крамар, Єгор Чегурко…

– Це дуже важко. Я декілька разів намагався, але не виходить. Я думаю, що для цього вже потрібне навчання та музична школа.

– Але ви все ж пробували, так що до цього колись дійдете. Якщо уявити, що ви б почали творити свою музику, то якою б вона була за стилем?

– Напевно, більш лірична.

– А наведіть кілька ваших улюблених пісень або мелодій?

– Я більше стежу за тією музикою, яку виконують на піаніно. Це Людовіко Ейнауді, в нього дуже багато чудових композицій. Це і “Primavera“, “Nuvole Bianche“. Можливо, ще Ян Тірсен – він усім відомий як автор саундтреку до фільму «Амелі». Насправді я дуже люблю ліричну, меланхолійну музику. Є багато прекрасних композиторів, зокрема, тих, хто працював для кіно. Ці мелодії я часто граю для себе.

– Чи траплялися вам ще футболісти, які вміли грати та, в принципі, добре це робили?

– Я знаю, що деякі вміють грати на гітарах, а на піаніно – я навіть не зустрічав таких. Багато хто хотів би навчитися, навіть один мій знайомий по пляжному футболу Максим Войток. Він також хоче навчитися на клавішних. Не знаю, купив він чи ні. А так частіше грають на гітарі. Тільки із світових футболістів знаю, бачив відео, як грав Серхіо Рамос.

– Якщо б зібрати вашу групу, то кого із футболістів на які б інструменти призначили, і хто буде вокалістом?

– Денис Старченко на барабанах. На гітарі буде Микола Вечурко. Вокалістом нехай буде Діма Пограничний. Напевно, все, а я буду на піаніно.