Професійна футбольна ліга направила на адресу клубів опитувальник з варіантами обміну між лігами (УПЛ та Першої лігою; Першої лігою, Другою лігою і ААФУ). Клуби повинні відповісти до 27 травня включно

Варіанти обміну між Першою лігою, Другою лігою і ААФУ:

Варіант 1

1. Команди першої ліги, що посіли тринадцяте та чотирнадцяте місця після 19-и турів, залишаються в першій лізі.

2. Команди другої ліги, що посіли перші та другі місця в турнірній таблиці груп «А» і «Б» після двох кіл, переходять до першої ліги за умови наявності атестата, який надає право участі у змаганнях серед команд клубів першої ліги.

3. Команди, що посіли п’ятнадцяте та шістнадцяте місця в турнірній таблиці першої ліги після 19-и турів, грають матчі плей-офф з командами, що зайняли треті місця після двох кіл в групах «А» та «Б» другої ліги. Етап плей-офф складається з двох матчів, по одному на полі кожної з команд-учасниць. Пари команд та господар поля визначаються шляхом жеребкування. Переможці пар отримують право на виступ в першій лізі за умови наявності атестата, який надає право участі у змаганнях серед команд клубів першої ліги.

4. Клуби, команди яких посіли останнє місце після двох кіл у турнірній таблиці груп «А» і «Б» другої ліги, залишаються в другій лізі.

5. У сезоні 2020/21 у змаганнях першої ліги братимуть участь вісімнадцять команд.

Варіант 2

1. Команди першої ліги, що посіли тринадцяте та чотирнадцяте, п’ятнадцяте та шістнадцяте місця після 19-ти турів, залишаються в першій лізі.

3. Команди другої ліги, що посіли треті місця в турнірній таблиці груп «А» і «Б» після двох кіл, залишаються в другій лізі.

Варіант 3

1. Команди першої ліги, що посіли тринадцяте та чотирнадцяте місця після 19-ти турів, залишаються в першій лізі.

2. Команди, що посіли п’ятнадцяте та шістнадцяте місця в турнірній таблиці першої ліги після 19-ти турів, переходять до другої ліги.

3. Команди другої ліги, що посіли перші, другі та треті місця в турнірній таблиці груп «А» і «Б» після двох кіл, переходять до першої ліги за умови наявності атестата, який надає право участі у змаганнях серед команд клубів першої ліги.

Резервний варіант обміну між УПЛ, Першої лігою, Другий лігою і ААФУ:

Варіант 1

1. Клуби, які згідно з турнірною таблицею чемпіонату першої ліги після 19-ти турів посідають перше, друге та третє місця у чемпіонаті першої ліги, переходять до Прем’єр-ліги за умови дотримання ними вимог Регламенту Прем’єр-ліги та наявності атестата, який надає право участі у змаганнях серед команд клубів Прем’єр-ліги.